4. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı

Hakkımızda

                                                      gelişim üniversitesi tower

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 

Gelişim Üniversitesi 2008 yılında İstanbul'da kuruldu. O zamandan beri, olaganüstü hızla büyük gelişme göstermiştir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle üç fakülte, üç enstitü, dört yüksekokul ve iki meslek yüksekokulundan oluşmaktadır. 

Üç fakülte şunlardır: 
Güzel Sanatlar Fakültesi 
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi 

Gelişim Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, İngilizce bölüm sayılarını hızlıca artırıyor. Üniversite, 2017 yılında bir akreditasyon kampanyası başlattı ve programların çoğu, akreditasyon kurumları tarafından akredite edildi. İnternet sitemizde akreditasyon süreci hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır. 


uwe kalite yüksek foto

WEST OF ENGLAND ÜNİVERSİTESİ 
 

West of England Üniversitesi; Bristol (UWE Bristol veya UWE olarak da bilinir) Birleşik Krallık'ta Bristol ve çevresinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Kurum, üniversite statüsünü 1992 yılında almadan önce 1595 yılında Bristol Üniversitesi ve Bath Üniversitesi'nin yanında  Merchant Ventureres Navigation Okul'u olarak başladı. 

UWE Bristol şehirlerimizi ve alanlarımızı geliştirmek için üniversiteyle ortak bir misyonu olan bir ittifak üniversitesidir. Yüksek kalite öğrenim ve araştırma sağlayan deneyimlerimizi öğrencilerimiz, iş dünyası ve şehir sakinleri için kullanırız. Reel dünyanın etkisiyle yüksek kalite eğitimimizi ve araştırma politikamızı şekillendiririz. Birlikte yenilikler ortaya çıkarırız, birbirimizden öğrenirizve her üyeyi yaşamlarını dönüştürmesi ve gelişimini sağlaması için destekleriz. 14 farklı bölüm Bristol'un içinde ve çevresinde üç kampüse yayılır ve Glaucester ve Harpury kolejinde kampüsleri vardır. Buna ilaveten yerel iş ortakları ve küresel ortak kurumlar aracılığıyla kurslar sunmaktadır. Öğrencilerin başarılı olmasını gerektiren herşey için yeni tesis ve olanaklarla yatırım yapılmaktadır. Bu yatırımın daha da gelişmesi için 2020 stratejisinin bir parçası olarak yeni nesil eğitim alanlarına ve konaklamaya £300 harcanıyor. Bristol İşletme Okulu (BBS) İngiltere'nin yeni İşletme Okullarına yön verenlerden biridir. 

UWE Bristol lisansüstü istihdam için en iyi eğitim veren en üst sıradaki 25  kurumlar arasında yer almaktadır. Son rakamlar yeni mezunların %96'sının mesleki rollerde, %78'nin istihdam ya da ileri çalışmalarda olduğunu göstermektedir. Geçen yıl öğrenci memnuniyeti %87 şuana kadarki en yüksek seviyeye ualştığı için üniversite tebrik edildi. Bu oran öğrencilerin kurs kalitesinden mutlu olduklarını gösteriyor.  2007'de mükemmel eğitim sistemi (TEF) The West of England Üniversitesi (UWE) gümüş derecesinde ödüllendirildi. Bu ödül İngiltere Yüksek Öğreniminden beklenen temel kalite eşiğini önemli ölçüde ve sürekli olarak aşan yüksek kaliteli kurumlara verilir. İngiltere'deki dört üniversiteden biri olan bu üniversite 70 farklı iş kolu için girişimcilik alanına ve İngiltere'deki en büyük robotik laboratuara sahiptir.